Sunday, March 9, 2014

3. klass. "Akvarellitehnikad"




Sihtgrupp: 3.klass
Maht: 1x45 min
Teema:  Akvarellitehnikad (Anu Purre ülesanne)
Eesmärk: 
Õpilane:
  • Tunneb rõõmu kunstis mängulisest ja loovast tegutsemisest.
  • Tunneb erinevaid akvarellitehnikaid.
Ülesanne: Luua proovitöö, kasutades erinevaid akvarellitehnikaid.
Õpitulemused ehk väljundid:
Õpilane:
  • Oskab teadlikult rakendada akvarellitehnikat.
  • Oskab luua erinevate akvarellitehnikate harjutustega töö.
Põhimõisted: akvarell, alla prima tehnika, põhivärvid.
Õppematerjalid: näidistöö, esitlus tööprotsessist.
Purre,  A. (2005). Kunstiõpik 7.-9. klassile. I osa. Tartu: Atlex.
Meetodid: individuaaltöö
Tunni käik:
III nädal 1x45min

TUNNI ETAPID

AEG

TUNNI OSAD


Õpetaja tegevus
Õpilase tegevus
TUNNI ORGANISEERIMINE
1 min
Tervitamine, silmside loomine.
Õpilased tervitavad.
HÄÄLESTUS
1 min




5 min



3 min
Tunni teema, käigu, eesmärkide ja hindamiskriteeriumite teadustamine.

Õpetaja palub õpilastel tuua enda lauale akvarellid, pintslid ja veetopsid

Õpetaja räägib, kuidas vesivärvidega ümber käia ning mida tähele panna nendega maalimisel.

Õpilased kuulavad.




Õpilased toovad enda lauale akvarellid, pintslid ja veetopsid.

Õpilased kuulavad, vajadusel küsivad küsimusi.
ÕPPIMINE
28 min




Õpetaja alustab piltide näitamisega tööprotsessist ning hakatakse etapiliselt koos ruute maalima erinevate tehnikatega.

Õpilased kuulavad, vaatavad pilte ning maalivad õpetuste järgi.


REFLEKSIOON
5 min



2 min



Õpetaja palub õpilastel lauad ära koristada ning asjad õigetele kohtadele panna.

Õpetaja teeb tunnist kokkuvõtte, annab õpilastele suulist tagasisidet.

Tunni lõpetamine.
Õpilased koristavad oma lauad ning panevad võetud asjad oma kohale tagasi.

Õpilased kuulavad ning vajadusel lisavad ise midagi juurde.

Kodune töö: -
Vahendid: A3 akvarellipaber, maalriteip, akvarellid, akvarellipintslid, veetops, sool.   
Hindamiskriteeriumid:

Lävendid
Väljundid
5
4
3
2
Õpilane oskab teadlikult rakendada akvarellitehnikat.

Õpilane teab, mida akvarellidega maalides silmas pidada ning oskab nimetada erinevaid akvarellitehnikaid. Õpilane oskab antud teemal pikemalt ja põhjalikult vestelda.
Õpilane teab, mida akvarellidega maalides silmas pidada ning oskab nimetada erinevaid akvarellitehnikaid.
Õpilane teab vähemalt üht nõuannet, mida akvarellidega maalimisel silmas pidada. Õpilane oskab nimetada vähemalt kahte erinevat akvarellitehnikat.
Õpilane ei tea, kuidas akvarellidega maalida. Õpilane ei oska nimetada akvarellitehnikaid.
Õpilane oskab luua erinevate akvarellitehnikate harjutustega töö.

Õpilane on loonud töö, kus on kõikide tehnikate näidised, mida tunnis koos maalisime. Tehnikaid on õigesti kasutatud ning töö on puhas ja korralik. Töö paistab silma huvitavate lahenduste ja originaalsusega.
Õpilane on loonud töö, kus on kõikide tehnikate näidised, mida tunnis koos maalisime. Tehnikaid on õigesti kasutatud ning töö on puhas ja korralik.
Õpilane on loonud töö, kus on vähemalt pooled tunnis koos maalitud akvarellitehnikate näidised.
Õpilane on loonud töö, kus on alla poole tunnis koos maalitud akvarellitehnikate näidistest.


No comments:

Post a Comment