Sunday, March 9, 2014

1. klass. "Ristmeetod"












Sihtgrupp: 1. klass
Maht:  1x45 min
Teema: Ristmeetod (Anu Purre ülesanne)
Eesmärk:
Õpilane:
  • Tunneb rõõmu kunstis mängulisest ja loovast tegutsemisest.
  • Katsetab julgelt oma mõtete ja ideede erinevaid visuaalseid väljendusi.
  • Kirjeldab oma ja kaaslaste töid ning väärtustab erinevaid lahendusi.
Ülesanne: luua ristmeetodis töö.
Õpitulemused ehk väljundid:
Õpilane:
  • Oskab jaotada paberi täpseteks ruutudeks.
  • Oskab isikupäraselt kujutada etteantud kombinatsioone.
Põhimõisted: ristmeetod, nimisõna, omadussõna.
Õppematerjalid:-
Meetodid: individuaaltöö, arutelu, kaaslase hindamine.
Tunni käik:
IV nädal 1x45min

TUNNI ETAPID

AEG

TUNNI OSAD


Õpetaja tegevus
Õpilase tegevus
TUNNI ORGANISEERIMINE
1 min
Tervitamine, silmside loomine.
Õpilased tervitavad.
HÄÄLESTUS
1 min


2 min
Tunni teema, käigu ja  eesmärkide teadustamine.

Õpetaja selgitab ülesannet ning tutvustab hindamiskriteeriume.

Õpilased kuulavad.


Õpilased kuulavad, vajadusel küsivad küsimusi.
ÕPPIMINE
5 min





5 min









18 min
Õpetaja näitab tahvlil ette, kuidas mõõta ning jaotada paber ruutudeks. Õpetaja kirjutab mõõdud ette, et õpilastel oleks lihtsam.

Õpetaja palub õpilastel kirjutada horisontaalselt igasse ülemisele ruudule väikselt nimisõna ning vertikaalselt kõige vasakpoolsetele ruutudele omadussõnu. Õpetaja selgitab lastele, mis on omadussõna ja mis nimisõna.

Õpetaja palub õpilastel  joonistada igasse ruutu seda, mis omadussõna ja nimisõna ruudus kokku tuleb.

Õpilased hakkavad õpetaja ettenäitamise järel jaotama paberi ruutudeks.



Õpilased teevad, mida õpetaja palub.








Õpilased joonistavad ruutudesse seda, mis omadussõna ja nimisõna seal ruudus kokku annavad.
REFLEKSIOON
3 min



10 min
Õpetaja palub õpilastel asjad kokku panna ning lauad ära koristada.

Õpetaja võtab tunni kokku, annab õpilaste töödele suulist tagasisidet.

Tunni lõpetamine
Õpilased panevad asjad kokku ning koristavad lauad.

Õpilased kuulavad ning avaldavad oma arvamust kaasõpilaste töö suhtes.

Kodune töö: -
Vahendid: A4 suuruses paber, joonlaud, harilik pliiats, värvilised pliiatsid.
Hindamiskriteeriumid:

Lävendid
Väljundid
5
4
3
2
Õpilane oskab jaotada paberi täpseteks ruutudeks.

Õpilane on jaotanud paberi täpseteks ruutudeks, kasutades joonlaua abi. Õpilane pole vajanud õpetaja abi ning töö on korrektne ja puhas.
Õpilane on jaotanud paberi täpseteks ruutudeks, kasutades joonlaua abi. Õpilane on vajanud õpetaja abi.
Õpilane on jaotanud paberi enam-vähem ruutudeks. Kõik ruudud pole võrdse suurusega.
Õpilane ei ole jaotanud paberi täpseteks ruutudeks.
Õpilane oskab isikupäraselt kujutada etteantud kombinatsioone.

Õpilane on kujutanud isikupäraselt etteantud kombinatsioone. Joonistused on korralikult teostatud ning paistavad silma originaalsusega.
Õpilane on kujutanud isikupäraselt etteantud kombinatsioone.
Õpilane on vähemalt pooltes ruutudes kujutanud etteantud kombinatsioone.
Õpilane ei ole kujutanud etteantud kombinatsioone isikupäraselt või on kujutanud vähem kui pool etteantud kombinatsioone.

No comments:

Post a Comment