Sihtgrupp: 5 klass
Maht: 2x45 min
Teema:
Maadeavastajad uue vilja jahil (Individuaalne
pedagoogiline ülesanne)
Eesmärk:
Õpilane:
- Rakendab teadlikult fototehnikat.
- Leiab eri allikatest loodusteaduslikku teavet ning hindab infoallika usaldusväärtust.
- Oskab iseloomustada vilja.
- Oskab koostööd teha.
Ülesanne:
Valida välja üks huvitav puu – või köögivili. Uurida seda põhjalikult, nagu
näeksid seda esmakordselt, koostada sellest jutt ning teha sellest kirjeldav
fotoseeria.
Õpitulemused
ehk väljundid:
Õpilane:
- Oskab paaristööna luua fotoseeria ühest viljast.
- Oskab koostada teksti vilja kohta.
- Oskab töötada paaristöös.
- Teab teemaga seotud kunstnikke ja nende töid.
Põhimõisted:
fotoseeria, kaader, teravustamispunkt.
Õppematerjalid:
kunstnike
tööde esitlus, pildistamise näpunäidete esitlus, tagasiside esitlus.
Meetodid:
miniloeng, paaristöö, arutelu, üksteise hindamine.
Tunni
käik:
II
nädal 1x45min
TUNNI ETAPID
|
AEG
|
TUNNI OSAD
|
|
|
|
Õpetaja tegevus
|
Õpilase tegevus
|
TUNNI ORGANISEERIMINE
|
1
min
|
Tervitamine,
silmside loomine.
|
Õpilased
tervitavad.
|
HÄÄLESTUS
|
1
min
13
min
|
Tunni
teema, käigu ja eesmärkide teadustamine.
Slaidiesitlus
kunstnike töödest, millel on jäädvustatud erinevaid vilju mitmekesisel moel.
|
Õpilased
kuulavad.
Õpilased
kuulavad, vastavad õpetaja küsimustele ning avaldavad oma arvamust.
|
ÕPPIMINE
|
2
min
10
min
15
min
|
Õpetaja
selgitab õpilastele ülesannet- õpilastel on vaja kehastuda maadeuurijateks
koos oma pinginaabriga. Nad on leidnud uuel maal ühe huvitava vilja (see
vili, mille nad tundi kaasa võtsid). Õpilaste ülesandeks on vilja uurida
põhjalikult ning selle erinevaid omadusi välja tuua fotoseeria abil. Samuti
on neil vaja koostada tekst vilja kohta, milles oleks kirjas vilja välimus,
maitse, kasvamise info ning mingi huvitav fakt vilja kohta.
Õpetaja
toob välja ülesande hindamiskriteeriumid.
Õpetaja
tutvustab õpilastele esitluse abil, mida tuleks pildistamisel tähele panna.
Õpetaja
näitab esitluse lõpus kahte pilti, mille pildistamisel on tehtud vigu ning õpilased
peavad leidma vead.
Õpetaja
laseb õpilastel pildistama hakata. Jälgib õpilaste tööd ning vajadusel aitab
ja juhendab.
|
Õpilased
kuulavad ning vajadusel küsivad küsimusi ülesande kohta.
Õpilased
kuulavad, vajadusel küsivad küsimusi.
Õpilased
leiavad piltidelt vigu ning arutlevad õpetajaga nende üle.
Õpilased
valivad sobiva tausta ning pildistavad vilja erinevate külgede alt. Mõne aja
pärast lõikavad vilja ning pildistavad ka vilja sisemust mitmekesiselt.
|
REFLEKSIOON
|
3
min
|
Õpetaja
kordab koos õpilastega tunni käigu üle ning küsib õpilastelt suulist
tagasisidet tunnile. Õpetaja annab ka õpilaste tunnitööle suulist
tagasisidet.
Õpetaja
annab õpilastele koduse ülesande.
Tunni
lõpetamine
|
Õpilased
tuletavad koos õpetajaga meelde, mida tunnis sai tehtud ning annavad tunnile
tagasisidet.
Õpilased
kirjutavad koduse ülesande üles.
|
III
nädal, 1x45 min
TUNNI ETAPID
|
AEG
|
TUNNI OSAD
|
|
|
|
Õpetaja
tegevus
|
Õpilase
tegevus
|
TUNNI
ORGANISEERIMINE
|
1 min
|
Tervitamine, silmside loomine.
|
Õpilased tervitavad.
|
HÄÄLESTUS
|
1 min
1 min
|
Tunni käigu, eesmärkide ja hindamiskriteeriumite
teadvustamine.
Õpetaja tuletab koos õpilastega
meelde, mida tuli pildistamisel tähele panna.
|
Õpilased kuulavad.
Õpilased tuletavad meelde ja
pakuvad õpetajale, mida tuli pildistamisel tähele panna.
|
ÕPPIMINE
|
1 min
30 min
|
Õpetaja korjab õpilastelt vilja
kohta koostatud tekstid.
Toimub tehtud tööde vaatlemine,
analüüsimine ja hindamine:
Õpetaja valib õpilastele
mittenähtavalt välja ühe grupi poolt koostatud teksti ning hakkab teksti
lugema.
Õige vilja välja pakkumisel
palub õpetaja seda vilja pildistanud grupil klassi ette tulla ning oma tööd
esitleda.
Õpetaja küsib iga töö puhul
teiste õpilaste arvamust.
Õpetaja küsib igalt grupilt:
„Kuidas jäite tehtud tööga rahule? Kas oleksite teinud midagi teistmoodi?
Kuidas paaris/grupis omavahel koostöö sujus?“
Õpetaja annab õpilaste töödele
tagasisidet ning hindab töid.
|
Õpilased otsivad oma vilja
kohta koostatud tekstid üles ning annab need õpetajale.
Õpilased kuulavad teksti ning
püüavad ära arvata, mis viljaga võiks tegu olla.
Grupp, kes jäädvustas antud
vilja, tuleb klassi ette ning esitleb oma tööd.
Õpilased avaldavad teiste
õpilaste tööde kohta arvamust.
Grupi/paari liikmed vastavad
õpetaja küsimustele.
Õpilased kuulavad.
|
REFLEKSIOON
|
2 min
8
min
1
min
|
Õpetaja laseb õpilastel välja
valida parima fotoseeria. Selleks korraldab õpetaja hääletuse.
Õpetaja kiidab hääletuse
võitnud fotoseeria tegijaid.
Õpetaja näitab projektoriga
ekraanil mõne lause algust ning õpilased peavad laused lõpetama. Laused on
seotud tunniga, et õpilased saaksid anda tunnile tagasisidet.
Õpetaja tänab tehtud töö eest
ning lõpetab tunni.
|
Õpilased hääletavad parima töö
eest.
Õpilased kuulavad.
Õpilased mõtlevad hetke ning
pakuvad välja erinevad lause lõpud ning sellega annavad tunnile tagasisidet.
Õpilased kuulavad, sätivad
istumispaiga korda ning lahkuvad tunnist.
|
Kodune
töö:
I
nädal- võtta tunniks kaasa paari peale üks huvitav vili ning
pildistamisvahend.
II
nädal- valida tehtud piltide seast sobivamad välja ning
lõpetada jutt enda valitud köögi- või puuviljast.
Vahendid:
puu-või köögivili, pildistamisvahend, taust pildistamiseks (kas paber või
tekstiil), noad viljade lõikamiseks, alus lõikamiseks, paber märkmete ja
visandite tegemiseks, igale õpilasele üks paber tagasiside jaoks.
Hindamiskriteeriumid:
Lävendid
Väljundid
|
5
|
4
|
3
|
2
|
Oskab paaristööna luua fotoseeria ühest viljast.
|
Õpilane on loonud koostöös teise õpilasega
fotoseeria enda poolt välja valitud viljast. Vilja pildistamisel on lähtutud
tunnis läbivõetud pildistamise nõuannetest. Fotoseeriaga antakse edasi vilja
erinevad omadused. Fotoseeria paistab eriliselt silma nutikate leidude ja
kvaliteetsete piltidega.
|
Õpilane on loonud koostöös teise õpilasega
fotoseeria enda poolt välja valitud viljast. Vilja pildistamisel on lähtutud
tunnis läbivõetud pildistamise nõuannetest. Fotoseeriaga antakse edasi vilja
erinevad omadused.
|
Õpilane on loonud koostöös teise õpilasega
fotoseeria enda poolt välja valitud viljast. Vilja pildistamisel on lähtutud
pooltest tunnis läbivõetud pildistamise nõuannetest. Fotoseeriaga antakse
edasi ainult vilja ühte, kahte omadust.
|
Õpilane ei ole loonud koostöös teise õpilasega
fotoseeria enda poolt välja valitud viljast.
|
Oskab koostada teksti vilja kohta.
|
Õpilane on koostanud teksti vilja kohta. Tekstis
tuuakse välja vilja välimus, maitse, mõni sõna kasvamise kohta ning mõni
huvitav fakt vilja kohta. Teksti loomisel on leitud huvitavat ja adekvaatset
lisainformatsiooni erinevatest allikatest. Tekst on sidus ja loogilise
ülesehitusega. Lisaks tekstile on paberile joonistatud visandeid vilja kohta.
|
Õpilane on koostanud teksti vilja kohta. Tekstis
tuuakse välja vilja välimus, maitse, mõni sõna kasvamise kohta ning mõni
huvitav fakt vilja kohta. Teksti loomisel on leitud adekvaatset
lisainformatsiooni erinevatest allikatest. Tekst on sidus ja loogilise
ülesehitusega.
|
Õpilane on koostanud teksti vilja kohta. Tekstis
puudub kaks nõutud osa. Teksti loomisel pole leitud adekvaatset
lisainformatsiooni. Tekst on hüplik ning pole loogilise ülesehitusega.
|
Õpilane pole koostanud teksti vilja kohta.
|
Oskab töötada paarilisega.
|
Õpilane osaleb aktiivselt paaristöös. Kuulab
paarilist ning pakub ka ise välja erinevaid lahendusi ning ideid.
|
Õpilane osaleb aktiivselt paaristöös ning avaldab
oma arvamust.
|
Õpilane osaleb paaristöös passiivselt.
|
Õpilane ei osale paaristöös.
|
Teab teemaga seotud kunstnikke ja nende töid.
|
Õpilane teab kõiki tunnis esitletud kunstnikke ja
nende teoseid. Oskab sellel teemal pikemalt vestelda.
|
Õpilane teab pooli tunnis esitletud kunstnikke ja
nende teoseid.
|
Õpilane teab vähemalt ühte tunnis esitletud
kunstnikku ja tema teost.
|
Õpilane ei tea nimetada ühtegi tunnis esitletud
kunstnikku ega tema teost.
|
No comments:
Post a Comment