Minu poolt tehtud näidistöö
Sihtgrupp:
2.klass
Maht: 2x45 min
Teema: Minu Aafrika mask
Eesmärk:
Õpilane:
·
Leiab kujutatava kõige iseloomulikumad
jooned
·
Kasutab erinevaid tehnikaid
·
Kirjeldab
oma ja kaaslaste töid ning väärtustab erinevaid lahendusi
Ülesanne:
Luua
Aafrika mask segatehnikas.
Õpitulemused
ehk väljundid:
Õpilane:
·
Teab Aafrika maskile omaseid jooni.
·
Oskab luua Aafrika stiilis maski,
kasutades segatehnikat.
·
Oskab anda tagasisidet teiste õpilaste töödele.
Põhimõisted:
segatehnika, abstraktne, sümmeetria.
Õppematerjalid:
esitlus
aafrika maskidest, näidistöö.
Meetodid:
miniloeng,
paaristöö, individuaaltöö, diskussioon, kaaslase hindamine.
Tunni
käik:
III
nädal 1x45min
TUNNI ETAPID
|
AEG
|
TUNNI OSAD
|
|
Õpetaja tegevus
|
Õpilase tegevus
|
||
TUNNI ORGANISEERIMINE
|
1
min
|
Tervitamine,
silmside loomine.
|
Õpilased
tervitavad.
|
HÄÄLESTUS
|
1
min
2
min
|
Tunni
teema, käigu ja eesmärkide teadustamine.
Õpetaja
küsib õpilastelt, mida nad teavad Aafrikast ning kas nad teavad, milliseid
maskid võiksid Aafrikas olla.
|
Õpilased
kuulavad.
Õpilased
vastavad õpetaja küsimustele.
|
ÕPPIMINE
|
8
min
1
min
3
min
22
min
|
Õpetaja
esitleb slaidiesitlust Aafrika maskide kohta.
Õpetaja
selgitab põhjalikult ülesannet. Tuletab meelde, mis on segatehnika ning
teatab hindamiskriteeriumid.
Õpetaja
laseb õpilastel paberit jagada. Maskile tehakse silmad ja suu õpetaja
juhendamisel.
Õpetaja
laseb õpilastel joonistada maski piirjooned paberile, need välja lõigata ning
mask kaunistada.
|
Õpilased
kuulavad ning võivad avaldada oma arvamust.
Õpilased
kuulavad ning vajadusel küsivad küsimusi.
Osad
õpilased jagavad paberit, teised istuvad ja ootavad.
Õpetaja
ettenäitamisel tehakse maskile silmad ja suu.
Õpilased
joonistavad paberile maski piirjooned, lõikavad maski paberist välja ning
kaunistavad maski.
|
REFLEKSIOON
|
5
min
2
min
|
Õpetaja
palub õpilastel lauad ära koristada ning asjad õigetele kohtadele panna.
Õpetaja
küsib õpilastelt, mis õpilastele Aafrika maskidest meelde jäi ning kuidas
tund meeldis. Õpetaja annab suulist tagasisidet õpilaste tunnitööle.
Tunni
lõpetamine.
|
Õpilased
koristavad oma lauad ning panevad võetud asjad oma kohale tagasi.
Õpilased
vastavad õpetaja küsimustele ning kuulavad õpetaja tagasisidet.
|
1x45min
TUNNI ETAPID
|
AEG
|
TUNNI OSAD
|
|
Õpetaja tegevus
|
Õpilase tegevus
|
||
TUNNI ORGANISEERIMINE
|
1
min
|
Tervitamine,
silmside loomine.
|
Õpilased
tervitavad.
|
HÄÄLESTUS
|
1
min
2
min
|
Tunni
teema, käigu ja eesmärkide teadustamine.
Õpetaja
palub õpilastel meelde tuletada, mida eelmine kord tunnis õppisime ning mis
on Aafrika maskile omased tunnusjooned.
|
Õpilased
kuulavad.
Õpilased
vastavad õpetaja küsimustele.
|
ÕPPIMINE
|
20
min
5
min
|
Õpetaja
laseb õpilastel oma tööd lõpetada.
Õpetaja
palub õpilastel lauad koristada ning vahendid oma kohale tagasi panna.
|
Õpilased
lõpetavad oma Aafrika stiilis maskide valmistamist.
Õpilased
koristavad lauad ning panevad vahendid oma kohale tagasi.
|
REFLEKSIOON
|
15
min
1
min
|
Õpetaja
palub õpilastel ringi võtta ning ringi keskel käivad õpilased ükshaaval oma
maski teistele õpilastele näitamas ning õpetaja hindab õpilaste töid.
Õpetaja
tänab õpilasi tehtud töö eest ning lõpetab tunni.
|
Õpilased
võtavad ringi, käivad ükshaaval ringi keskel oma tööd näitamas ning teised
õpilased annavad õpilaste maskidele tagasisidet.
|
Kodune
töö: -
Vahendid:
paber,
värvilised paberid, käärid, liim, värvilised pliiatsid, rasvakriidid,
pastellid, vildikad, lõng, litrid, merekarbid, suled.
Hindamiskriteeriumid:
Lävendid
Väljundid
|
5
|
4
|
3
|
2
|
Õpilane teab Aafrika maskile omaseid jooni.
|
Õpilane teab Aafrika maskile omaseid jooni. Oskab
antud teemal pikemalt vestelda.
|
Õpilane teab Aafrika maskile omaseid jooni.
|
Õpilane teab vähemalt kahte Aafrika maskile omast
joont.
|
Õpilane teab ainult ühte või ei tea ühtki Aafrika
maskile omast joont.
|
Õpilane oskab luua Aafrika stiilis maski,
kasutades segatehnikat.
|
Õpilane on loonud äratuntavalt Aafrika stiilis
maski, kasutades mitmeid erinevaid tehnikaid. Mask paistab silma oma
põhjalikkuse ja loovusega.
|
Õpilane on loonud äratuntavalt Aafrika stiilis
maski, kasutades mitmeid erinevaid tehnikaid.
|
Õpilane on loonud maski, millelt võib ära tunda
vähemalt kaks Aafrika maskile omast joont. Maski valmistamisel on kasutatud
vähemalt kahte erinevat tehnikat.
|
Õpilane on loonud maski, millel pole ühtki Aafrika
stiilis maski omadust. Maski valmistamisel on kasutatud ainult ühte tehnikat.
|
Õpilane oskab anda tagasisidet. teiste töödele.
|
Õpilane annab teiste õpilaste töödele
konstruktiivset tagasisidet. Õpilane oskab märgata ning tunnustada teiste
õpilaste loovust ning originaalsust.
|
Õpilane annab teiste õpilaste töödele
konstruktiivset tagasisidet.
|
Õpilane annab teiste õpilaste töödele tagasisidet.
|
Õpilane ei anna teiste õpilaste töödele mingit
tagasisidet või tagasiside on ebakohane.
|
No comments:
Post a Comment