Sunday, March 9, 2014

Kunstiring "Ruumiline südame pildike"














Sihtgrupp:  algklassi kunstiring (1.-3. klass)
Maht: 2x45 min
Teema:  Ruumiline südame pildike ( Idee saadud siit internetileheküljelt http://www.thatartistwoman.org/2012/01/how-to-make-heart-book.html )
Eesmärk: 
Õpilane:
  • Tunneb rõõmu kunstis mängulisest ja loovast tegutsemisest.
  • Kasutab erinevaid tehnikaid.
  • Paneb tähele värvide koosmõju ja pildi kompositsiooni.
Ülesanne: Luua ruumiline südame pildike, kasutades akvarelle, rasvakriite ja värvilist paberit.
Õpitulemused ehk väljundid:
Õpilane:
  • Oskab luua segatehnikas südameteemalise pildi.
  • Oskab luua ruumilise südame.
Põhimõisted: ruumiline, akvarell, segatehnika.
Õppematerjalid: näidistöö.
http://www.thatartistwoman.org/2012/01/how-to-make-heart-book.html - Ülesande põhjalik seletus ja näidispildid.
Meetodid: individuaaltöö.
Tunni käik:
II nädal 1x45min

TUNNI ETAPID

AEG

TUNNI OSAD


Õpetaja tegevus
Õpilase tegevus
TUNNI ORGANISEERIMINE
1 min
Tervitamine, silmside loomine.
Õpilased tervitavad.
HÄÄLESTUS
1 min


1 min
Tunni teema, käigu ja  eesmärkide teadustamine.

Õpetaja selgitab õpilastele ülesannet.
Õpilased kuulavad.


Õpilased kuulavad, vajadusel küsivad küsimusi.

ÕPPIMINE
4 min






7 min







11 min




5 min



10 min

Õpetaja jagab õpilastele paberi, südame šablooni ning näitlikustab tahvlil, kuidas õpilased südame šablooni järgi kontuurid peaksid paberile tõmbama.

Õpetaja palub õpilastel valida vähemalt kolm erinevat rasvakriiti ning nendega joonistada ümber südame veel südame piirjooni nii, et nende vahele jääks umbes 1,5 -2 cm vahe.

Õpetaja palub õpilastel võtta akvarellid ning nendega maalida tühimikud südame piirjoonte vahel.

Õpetaja palub õpilastel südame tööd kuivama panna ning lauad koristada.

Õpetaja palub õpilastel võtta südame šablooni ning selle abil lõigata välja erinevatest värvilistest ning dekoorpaberitest vähemalt 7 südant.

Õpilased võtavad paberi ette, kirjutavad sellele oma nime ning joonistavad südame šablooni abil paberi keskele südame kontuurid.


Õpilased valivad vähemalt kolm meelepärast rasvakriiti ning joonistavad sellega paberi keskel oleva südame ümber veel piirjooni.



Õpilased võtavad akvarellid ning maalivad nendega tühimikud südame piirjoonte vahel.

Õpilased panevad tööd kuivama ning koristavad lauad.

Õpilased võtavad südame šablooni ning lõikavad selle abil välja värvilistest ning dekoorpaberitest vähemalt 7 südant.



REFLEKSIOON
3 min




2 min
Õpetaja palub õpilastel asjad kokku panna, igale südame keskele väikselt nimi kirjutada ja lauad koristada.

Õpetaja võtab tunnis tehtu kokku ning annab õpilaste tunnitööle suulist tagasisidet.

Tunni lõpetamine
Õpilased panevad asjad kokku, kirjutavad väikselt südame keskele oma nime ning koristavad lauad.

Õpilased kuulavad.

III nädal, 1x45 min

TUNNI ETAPID

AEG

TUNNI OSAD


Õpetaja tegevus
Õpilase tegevus
TUNNI ORGANISEERIMINE
1 min
Tervitamine, silmside loomine.
Õpilased tervitavad.
HÄÄLESTUS
1 min


1 min


3 min


Tunni käigu ja  eesmärkide teadustamine.

Õpetaja selgitab ülesannet õpilastele.

Õpetaja jagab õpilastele eelmises tunnis tehtud tausta ning südamed.

Õpilased kuulavad.


Õpilased kuulavad ning vajadusel küsivad küsimusi.

Õpilased võtavad õpetajalt oma tausta ning südamed.
ÕPPIMINE
10 min















10 min







4 min





2 min





8 min
Õpetaja palub õpilastel lugeda, mitu paberist südant neil on. Õpilastel peaks olema 7-10 südant. Kui õpilastel pole nii palju südameid, on neil vaja neid šablooni abil juurde lõigata. Kui neil on südamed valmis lõigatud, siis õpetaja palub neil need üksteise taha panna ning vaadata, kas need kõik on enam-vähem ühesuurused. Õpetaja näitab, kuidas südameid ühetasaseks lõigata.

Õpetaja palub õpilastel südame pooleks murda, seejärel murdejoonele umbes iga 1 cm tagant mingi terava asjaga auk teha. Vajadusel õpetaja abistab õpilasi.

Õpetaja palub õpilastel valida sobiv niit, see niit nõela taha ajada ning õmmelda tehtud aukudest südamed kokku.

Õpetaja laseb õpilastel liimida õmmeldud südamete kõige alumisele südame tagaküljele liimi ning see taustale kleepida.

Õpetaja näitab, kuidas südameid meekärje moodi kokku kleepida.

Õpilased loevad ära, mitu südant neil on. Kui neil on vähe südameid, lõikavad nad paberist neid juurde. Kui neil on südamed valmis, asetavad nad need üksteise taha ning vaatavad, kas nad on enam-vähem ühesuurused. Kui ei ole, siis õpetaja juhendamisel lõigatakse südamed ühetasaseks.




Õpilased murravad südamed pooleks ning teevad murdejoonele umbes iga 1 cm tagant mingi terava asjaga augud sisse. Vajadusel küsitakse õpetaja abi.

Õpilased valivad meelepärast värvi niidi, ajavad selle nõela taha ning õmblevad tehtud aukudest südamed kokku.

Õpilased liimivad õmmeldud südamete kõige alumisele südame tagaküljele liimi ning kleebivad selle taustale.

Õpilased liimivad südamed meekärje moodi üksteise külge.
REFLEKSIOON
4 min



1 min





Õpetaja palub õpilastel asjad kokku panna ning lauad korda teha.

Õpetaja teeb tunnist kokkuvõtte ning annab õpilaste tunnitööle suulist tagasisidet.

Tunni lõpetamine.
Õpilased panevad asjad kokku ning teevad lauad korda.

Õpilased kuulavad.



Kodune töö: -
Vahendid: üks valge paberi ruuduke  (14x14,9 cm), harilik pliiats, südame šabloonid, rasvakriidid, akvarellid, akvarellipintslid, veetops, värvilised ja dekoorpaberid, käärid, niit, nõel, terav asi aukude tegemiseks (sirkel), liim.
Hindamiskriteeriumid: Suuline tagasiside.


No comments:

Post a Comment