Sihtgrupp: algklasside kunstiring
(1.-3. klass).
Maht:
1x45
min
Teema: Vahvad prillid (Idee
pärineb siit internetileheküljelt http://www.firstpalette.com/Craft_themes/Wearables/Fun_Glasses/funglasses.html
)
Eesmärk:
Õpilane:
- Tunneb rõõmu kunstis mängulisest ja loovast tegutsemisest.
- Kirjeldab oma ja kaaslaste töid ning väärtustab erinevaid lahendusi.
- Kasutab erinevaid töövõtteid ning tehnikaid.
Ülesanne:
lõigata
prillide šabloonide järgi paberist välja prillid, need kaunistada ning kokku
kleepida.
Õpitulemused
ehk väljundid:
Õpilane:
- Oskab luua prillid.
- Oskab anda teiste õpilaste töödele tagasisidet.
Põhimõisted:
-
Õppematerjalid:
näidistöö
http://www.firstpalette.com/tool_box/printables/eyeglasses.pdf
- tavaliste prillide šabloonid.
http://www.firstpalette.com/tool_box/printables/starshapedglasses.pdf
- tähekujuliste prillide šabloon.
http://www.firstpalette.com/tool_box/printables/heartshapedglasses.pdf
- südamekujuliste prillide šabloon.
Meetodid:
individuaaltöö,
kaaslase hindamine.
Tunni
käik:
III
nädal 1x45min
TUNNI ETAPID
|
AEG
|
TUNNI OSAD
|
|
Õpetaja tegevus
|
Õpilase tegevus
|
||
TUNNI ORGANISEERIMINE
|
1
min
|
Tervitamine,
silmside loomine.
|
Õpilased
tervitavad.
|
HÄÄLESTUS
|
1
min
4
min
|
Tunni
teema, käigu ja eesmärkide teadustamine.
Õpetaja
selgitab õpilastele ülesannet.
|
Õpilased
kuulavad.
Õpilased
kuulavad ning vajadusel küsivad küsimusi.
|
ÕPPIMINE
|
2
min
25
min
|
Õpetaja
annab õpilastele paberi ning laseb õpilastel valida meelepärase prilli
šablooni.
Õpetaja
laseb õpilastel alustada tööd.
|
Õpilased
saavad paberi ning valivad meelepärase prilli šablooni.
Õpilased
asetavad prilli šabloonid paberile, tõmbavad mööda neid kontuure paberile,
lõikavad prillid kontuuride järgi paberist välja, kaunistavad prillid ning
seejärel kleebivad prillidele sangad.
|
REFLEKSIOON
|
4
min
7
min
1
min
|
Õpetaja
palub õpilastel asjad kokku panna ning lauad ära koristada.
Õpetaja
laseb õpilastel kokku koguneda, prillid peas, ning igaühe prillid vaadatakse
üle ning antakse nende kohta tagasisidet.
Õpetaja
kordab koos õpilastega tunni käigu üle, annab õpilaste tunnitööle suulist
tagasisidet.
Tunni
lõpetamine
|
Õpilased
panevad asjad kokku ning koristavad lauad.
Õpilased
kogunevad ühte kohta, prillid peas, ning antakse üksteise prillidele
tagasisidet.
Õpilased
kuulavad, vajadusel lisavad oma mõtteid.
|
Kodune
töö: -
Vahendid:
prillide
šabloonid, natuke kõvem paber prillide jaoks, käärid, erinevad
kaunistusvahendid (joonistusvahendid, kleepsud, litrid, paelad jms), liim.
Hindamiskriteeriumid:
suuline
tagasiside.
No comments:
Post a Comment