Sunday, March 9, 2014

4. klass. "Eesti rahvusornamentika"








 



Sihtgrupp:  4. klass
Maht:  2x45 min
Teema: Eesti rahvusornamentika (Õpetaja ülesanne)
Eesmärk:
Õpilane:
  • Rakendab erinevaid kunstitehnikaid.
  • Mõistab kultuuriväärtuse kaitse olulisust.
Ülesanne: Luua Eesti rahvusornamendi teemaline töö, kasutades maalrirulli ja papitrükitehnikat.
Õpitulemused ehk väljundid:
Õpilane:
  • Teab Eesti rahvakunstis kasutatavaid mustreid.
  • Oskab luua Eesti rahvusornamendi teemalist tööd.
Põhimõisted: ornament, kaheksakand, arhailine tikand, trükkimine.
Õppematerjalid: esitlus Eesti rahvusmustri kohta, näidistöö
Meetodid: miniloeng, individuaaltöö.
Tunni käik:
II nädal 1x45min

TUNNI ETAPID

AEG

TUNNI OSAD


Õpetaja tegevus
Õpilase tegevus
TUNNI ORGANISEERIMINE
1 min
Tervitamine, silmside loomine.
Õpilased tervitavad.
HÄÄLESTUS
1 min


7 min

Tunni teema, käigu ja eesmärkide teadustamine.

Õpetaja näitab slaidiesitlust Eesti rahvusornamentikast.

Õpilased kuulavad.


Õpilased kuulavad.
ÕPPIMINE
3 min



27 min
Õpetaja selgitab õpilastele tunni ülesannet ning hindamiskriteeriume.

Õpetaja laseb õpilastel maalrirulliga paberi taust ära maalida, seejärel leida sobiv tikandiornament prinditud ornamentide hulgast. Valitud ornamendist otsivad õpilased vähemalt kaks mustrit, millest see ornament koosneb. Need mustrid tuleb õpilastel paberist välja lõigata ning teha sellega proovitöö.

Õpilased kuulavad ning vajadusel küsivad küsimusi.

Õpilased asuvad töö kallale.
REFLEKSIOON
5 min



1 min
Õpetaja palub õpilastel lauad
korda teha ning tööd
kuivama panna.

Õpetaja teeb kokkuvõtte tunnist, annab õpilastele suulist tagasisidet ning lõpetab tunni.
Õpilased teevad oma lauad korda ning panevad tööd kuivama.

Õpilased kuulavad ning vajadusel räägivad kaasa.

III 1x45min

TUNNI ETAPID

AEG

TUNNI OSAD


Õpetaja tegevus
Õpilase tegevus
TUNNI ORGANISEERIMINE
1 min
Tervitamine, silmside loomine.
Õpilased tervitavad.
HÄÄLESTUS
1 min


8 min

Tunni teema, käigu ja eesmärkide teadustamine.

Õpetaja palub õpilastel meelde tuletada, mida eelmine kord tunnis õppisime ning näitab slaidiesitlust tööprotsessist.

Õpilased kuulavad.


Õpilased vastavad õpetaja küsimustele ning vaatavad esitlust.
ÕPPIMINE
20 min


4 min
Õpetaja laseb õpilastel oma tööd lõpetada.

Õpetaja palub õpilastel lauad koristada ning vahendid oma kohale tagasi panna.

Õpilased lõpetavad tööd.


Õpilased koristavad lauad ning panevad vahendid oma kohale tagasi.
REFLEKSIOON
10 min



1 min
Õpetaja palub õpilastel tööd ühte kohta panna ning koos hinnatakse kõik tööd ära.

Õpetaja teeb kokkuvõtte tunnist, annab õpilastele suulist tagasisidet ning lõpetab tunni.
Õpilased viivad tööd ühte kohta ning annavad üksteise töödele hinnangu.

Õpilased kuulavad.
Kodune töö: -
Vahendid:  A3 paberid, papp, guašš- või akrüülvärvid, pintsel, värvialus, veetops, teip, joonistamisvahend, joonlaud, käärid, maalrirullid, papitükk värvi segamiseks, eesti rahvustikandi mustreid.
Hindamiskriteeriumid:
Lävendid
Väljundid
5
4
3
2
Õpilane teab Eesti rahvakunstis kasutatavaid ornamente.

Õpilane teab  Eesti rahvakunstis kasutatavaid ornamente ning nende tähendust. Õpilane oskab antud teemal pikemalt vestelda.
Õpilane teab Eesti rahvakunstis kasutatavaid ornamente ning nende tähendust.
Õpilane teab vähemalt kahte Eesti rahvakunstis kasutatavaid ornamente ning nende tähendust.
Õpilane teab ühte või ei tea ühtegi Eesti rahvuskunstis kasutatavaid ornamente ega nende tähendust.
Õpilane oskab luua Eesti rahvusornamendi teemalist tööd.

Õpilane on loonud Eesti rahvusornamendi teemalise töö, kasutades papitrükitehnikat ja maalrirulli. Ornamendi loomisel on kasutatud vähemalt kahte kujundit.
Trükitud kujundid on äratuntavad ning tööl ei esine värviplekke. Ornamendi proportsioonid on paigas.
Õpilane on loonud Eesti rahvusornamendi teemalise töö, kasutades papitrükitehnikat ja maalrirulli. Ornamendi loomisel on kasutatud vähemalt kahte kujundit.
Trükitud kujundid on äratuntavad.
Õpilane on loonud Eesti rahvusornamendi teemalise töö, kasutades papitrükitehnikat ja maalrirulli.
Ornamendi loomisel on kasutatud vähemalt ühte kujundit. Trükitud kujundid on äratuntavad.
Õpilane ei ole loonud Eesti rahvusornamendi teemalist tööd, kasutades papitrükitehnikat ja maalrirulli.

No comments:

Post a Comment