Sihtgrupp: 1. klass
Maht: 2x45 min
Teema: Ruumiline tänav
(õpetaja antud ülesanne)
Eesmärk:
Õpilane:
- Katsetab julgelt oma mõtete ja ideede erinevaid visuaalseid väljendusi.
- Kasutab erinevaid tehnikaid.
- Annab teiste õpilaste töödele konstruktiivset tagasisidet.
Ülesanne:
Luua
ruumiline tänav.
Õpitulemused
ehk väljundid:
Õpilane:
- Oskab luua ruumilise tänava.
- Oskab anda teiste õpilaste töödele tagasisidet.
Põhimõisted: ruumiline, siluett, kontuur, vertikaalne, horisontaalne.
Õppematerjalid:
näidistöö.
Meetodid:
individuaaltöö,
kaaslase hindamine.
Tunni
käik:
II
nädal 1x45min
TUNNI ETAPID
|
AEG
|
TUNNI OSAD
|
|
Õpetaja tegevus
|
Õpilase tegevus
|
||
TUNNI ORGANISEERIMINE
|
1
min
|
Tervitamine,
silmside loomine.
|
Õpilased
tervitavad.
|
HÄÄLESTUS
|
1
min
2
min
|
Tunni
teema, käigu ja eesmärkide teadustamine.
Õpetaja
selgitab õpilastele ülesannet ning tutvustab hindamiskriteeriume.
|
Õpilased
kuulavad.
Õpilased
kuulavad ning vajadusel küsivad küsimusi.
|
ÕPPIMINE
|
34 min
5 min
|
Õpetaja
laseb õpilastel murda A3 paber pooleks ning seejärel valida endale üks terve
värviline paber. Värvilisele paberile joonistavad õpilased majade katuste
kontuurid ning lõikavad selle ühes tükis paberist välja. Seejärel kaunistavad
õpilased majad erinevate akende, mustrite vms. Kui majad on kaunistatud,
kleebitakse see A3 paberi ülemisele poolele ning puhtale taustale
joonistatakse taevas.
Õpetaja
palub õpilastel asjad kokku panna ning lauad korda teha.
|
Õpilased
asuvad tööle.
Õpilased
panevad asjad kokku ning teevad lauad korda.
|
REFLEKSIOON
|
2
min
|
Õpetaja
võtab kokku tunni tegevuse, annab õpilastele suulist tagasisidet ning lõpetab
tunni.
|
Õpilased
kuulavad ning vajadusel lisavad ise midagi juurde.
|
II
nädal 1x45min
TUNNI ETAPID
|
AEG
|
TUNNI OSAD
|
|
Õpetaja tegevus
|
Õpilase tegevus
|
||
TUNNI ORGANISEERIMINE
|
1
min
|
Tervitamine,
silmside loomine.
|
Õpilased
tervitavad.
|
HÄÄLESTUS
|
1
min
1
min
|
Tunni
teema, käigu ja eesmärkide teadustamine.
Õpetaja
selgitab ülesande käiku ning tuletab meelde hindamiskriteeriumid.
|
Õpilased
kuulavad.
Õpilased
kuulavad ning vajadusel esitavad küsimusi.
|
ÕPPIMINE
|
26
min
|
Õpetaja
laseb õpilastel asuda teise taustapoole kallale: joonistada tänav ning
sellele kleepida värvilistest paberitest peale maju, inimesi, autosid vms.
|
Õpilased
asuvad töö kallale.
|
REFLEKSIOON
|
5
min
10
min
1
min
|
Õpetaja
laseb õpilastel asjad kokku panna ning lauad ära koristada.
Õpetaja
laseb õpilastel tööd ühte kohta panna ning koos hinnatakse tööd ära.
Õpetaja
teeb tunnist kokkuvõtte, annab laste tunnitööle suulist tagasisidet ning
lõpetab tunni
|
Õpilased
panevad asjad ära ning koristavad lauad.
Õpilased
panevad tööd ühte kohta ning annavad teiste õpilaste töödele tagasisidet.
Õpilased
kuulavad.
|
Kodune
töö: -
Vahendid: A3 suuruses valge
paber, värvilised paberid, värvipliiatsid, vajadusel joonlauad, vildikad,
käärid, liim.
Hindamiskriteeriumid:
Lävendid
Väljundid
|
5
|
4
|
3
|
2
|
Õpilane oskab luua ruumilise tänava.
|
Õpilane on loonud ruumilise tänava. Tänav ja
sellel olevad majad on huvitaval viisil kujutatud. Tänavale on liimitud
püstiselt erinevaid elemente. Töö paistab silma huvitavate lahenduste ja
originaalsusega.
|
Õpilane on loonud ruumilise tänava. Tänav ja
sellel olevad majad on huvitaval viisil kujutatud. Tänavale on liimitud
püstiselt erinevaid elemente.
|
Õpilane on loonud ruumilise tänava. Tänavale on
liimitud vähemalt üks püstine element. Töö jätab pooliku mulje.
|
Õpilane ei ole loonud ruumilist tänavat.
|
Õpilane oskab anda teiste õpilaste töödele
tagasisidet.
|
Õpilane annab teiste õpilaste töödele asjalikku
tagasisidet. Osaleb aktiivselt tagasiside protsessis.
|
Õpilane annab teiste õpilaste töödele asjalikku
tagasisidet.
|
Õpilane osaleb passiivselt tagasiside protsessis.
|
Õpilane ei osale tagasiside protsessis või annab
ebakohast tagasisidet.
|
No comments:
Post a Comment