Sunday, March 9, 2014

2.-3. klass. "Valentinipäeva pilt Jim Dine stiilis"
















Sihtgrupp:  2.- 3.klass
Maht:  1x45 min
Teema: Valentinipäeva pilt Jim Dine stiilis (ülesanne võetud internetileheküljelt http://kidsartists.blogspot.com/2010/01/valentines-day-with-jim-dine.html)
Eesmärk: 
Õpilane:
  • Rakendab teadlikult erinevaid tehnikaid.
  • Teeb teiste õpilastega koostööd.
Ülesanne: Luua koos paarilisega südameteemaline pilt, kasutades segatehnikat.
Õpitulemused ehk väljundid:
Õpilane:
  • Teab erinevaid kunsti tehnikaid, mille abil saab luua südameteemalise teose.
  • Oskab luua südameteemalise töö, kasutades segatehnikat.
  • Oskab teha grupis koostööd.

Põhimõisted: segatehnika, akvarell, kollaaž.
Õppematerjalid:  slaidiesitlus südame kasutusest kunstis, näidistöö.
Meetodid: miniloeng, paaristöö, individuaaltöö, arutlus.
Tunni käik:
1x45min

TUNNI ETAPID

AEG

TUNNI OSAD


Õpetaja tegevus
Õpilase tegevus
TUNNI ORGANISEERIMINE
1 min
Tervitamine, silmside loomine.
Õpilased tervitavad.
HÄÄLESTUS
1 min


3 min
Tunni teema, käigu ja  eesmärkide teadustamine.

Õpetaja vestleb õpilastega sõbrapäeva teemal. Küsib õpilastelt: „Mis päeval on sõbrapäev“, „Mis märksõnad tulevad sul pähe seoses sõbrapäevaga?“, „Miks sõbrapäeva tähistatakse?“, „Mida sõbrapäeva puhul tehakse ja mida üksteisele kingitakse?“

Õpilased kuulavad.


Õpilased pakuvad erinevaid vastuseid õpetaja küsimustele.
ÕPPIMINE
7 min






2 min



25 min




Õpetaja näitab slaidiesitlust erinevatest kunstnike teostest, et tutvustada õpilastele, kuidas kunstnikud on oma teostes südametemaatikat kasutanud.

Õpetaja selgitab õpilastele ülesannet ning tutvustab hindamiskriteeriume.

Õpetaja jagab õpilastele ühe valge 8,5x8,5 cm mõõtmes paberi ja nelja õpilase peale ühe suure, 21x21 cm värvilise paberi. Õpilaste ülesandeks on luua ühe valge paberi keskele süda ning kaunistada süda ja selle taust segatehnikat kasutades. Valminud töö kleebitakse nelja peale saadud värvilisele paberile.
Õpilased vaatavad esitlust ning avaldavad tööde kohta arvamust.




Õpilased kuulavad ning vajadusel küsivad küsimusi.

Õpilased alustavad tööga.



REFLEKSIOON
4 min



2 min
Õpetaja palub õpilastel lauad ära koristada ning tööd õpetajale viia.

Õpetaja annab õpilastele suulist tagasisidet töödele. Tunni lõpetamine.
Õpilased koristavad lauad ning annavad töö õpetaja kätte.

Õpilased kuulavad ning lisavad ka oma arvamuse.

Kodune töö: -
Vahendid:  ruudukujulised värvilised paberid (21x21cm), valged 8,5x8,5cm suuruses paberid, käärid, liim, joonistuvahendid (värvipliiatsid, rasvakriidid, vildikad, geelpastakad), värvilised ja dekoorpaberid.
Hindamiskriteeriumid:

Lävendid
Väljundid
5
4
3
2
Teab erinevaid kunsti tehnikaid, mille abil saab luua südameteemalise teose.

Õpilane teab tunnis näidatud tehnikaid, mille abil saab luua südameteemalise teose. Õpilane oskab antud teemal pikemalt rääkida.
Õpilane teab tunnis näidatud tehnikaid, mille abil saab luua südameteemalise teose.
Õpilane teab vähemalt kahte erinevat tehnikat, mille abil saab luua südameteemalise teose.
Õpilane teab ühte või ei tea ühtki tehnikat, mille abil saab luua südameteemalise teose.
Oskab luua südameteemalise töö, kasutades segatehnikat.

Õpilane on loonud südameteemalise töö, kasutades mitmeid erinevaid tehnikaid. Töö paistab eriliselt silma oma loovuse ja põhjalikkusega.
Õpilane on loonud südameteemalise töö, kasutades mitmeid erinevaid tehnikaid.
Õpilane on loonud südameteemalise töö, kasutades ainult ühte tehnikat.
Õpilane pole loonud südameteemalist tööd segatehnikas.
Oskab teha grupis koostööd.

Õpilane käitub teiste grupiliikmetega viisakalt, ei sega teiste tööd ning arvestab teiste arvamusega.
Õpilane käitub teiste grupiliikmetega viisakalt ja ei sega teiste tööd.
Õpilane ei saa väga hästi grupiliikmetega läbi ja aeg-ajalt segab teiste tööd.
Õpilane käitub ebaviisakalt teiste grupiliikmete suhtes, ei arvesta teiste arvamusega ning segab teiste tööd.


No comments:

Post a Comment