Sunday, December 9, 2012

8. klass Skulptuurne paberreljeef.



Skulptuurne paberreljeef
Sihtgrupp: 8. klass
Maht: 4x45 min
Teema: Skulptuurne paberreljeef
Eesmärk: Tutvustada õpilastele paberist tehtud kunsti. Muuta õpilaste harjumust kasutada paberit kahemõõtmelisena.
Ülesanne: Õpilased saavad ülesandeks uurida ja katsetada erinevaid vorme, mida saab paberist teha. Kui õpilane on mõned näidised valmis teinud, valib ta nendest välja kõige meeldivama. Seda kõige meeldivamat vormi valmistab ta veel mitu tükki ja erinevates suurustes. Nendest erineva suurustega vormidest peavad õpilased moodustama tervikliku kompositsiooni, mille nad kleebivad ühevärvilise aluspaberi peale.
Väljundid:  Õpilane oskab luua paberist vormi.
                    Õpilane oskab luua pabervormidest reljeefset kompositsiooni.
Põhimõisted: vorm, kujund
Õppematerjalid: http://www.ferrystaverman.nl/ (Ferry Stavermani´i kodulehekülg)
http://www.jenstark.com (Jen Stark´i kodulehekülg)
http://www.richardsweeney.co.uk (Richard Sweeney kodulehekülg)
http://www.petercallesen.com (Peter Calleseni kodulehekülg)
Meetodid:  loeng, individuaaltöö
Tunni käik:
Häälestusfaas:
Tervitan õpilasi. Tutvustan õpilastele tunni teemat. Räägime reljeefsest skulptuurist. Esitlen powerpointi esitlust paberkunsti kohta.
Seletan lahti ülesande. (15 min)
Õppimisfaas:
Õpilased võtavad vajaminevad materjalid ning alustavad paberist erinevate vormide meisterdamist. Jälgin õpilaste tööd ning annan vajadusel nõu. (70min)
Refleksioonifaas:
Kui õpilased on leidnud kõige meeldivama vormi ning hakanud neid juba vaikselt dubleerima, siis tuletame lühidalt meelde, mida täna õppisime. (5min)
Kodune töö: puudub
Vahendid: paberilehed, A2 paber, sirkel, joonlaud, käärid, liim
Hindamiskriteeriumid:
Lävendid
Väljundid
5
4
3
2
Õpilane oskab luua pabervormidest reljeefset kompositsiooni.
Õpilane on loonud pabervormidest tervikliku reljeefse kompositsiooni, mis paistab silma ning on korrektselt teostatud. Pabervormid on väga korralikult välja lõigatud ja vormitud ning liimimisjälgi pole näha. Pabervorme on töös vähemalt 20 tükki ning vähemalt neljas erinevas suuruses.
Õpilane on loonud pabervormidest tervikliku reljeefse kompositsiooni. Pabervormid on korralikult paberist välja lõigatud ja vormitud.
Õpilane on loonud pabervormidest reljeefse kompositsiooni. Pabervormid on lohakalt välja lõigatud ja vormitud. Liimimisjäljed on näha.
Õpilane ei tee pabervormidest reljeefset kompositsiooni.
Õpilane oskab luua paberist vormi.
Õpilane on loonud paberist unikaalse vormi, mis vastab eelmise väljundi nõuetele.
Õpilane on loonud paberist vormi, mis vastab eelmise väljundi nõuetele.
Õpilane on loonud paberist vormi, kuid sellel esineb lohakusvigu
Õpilane ei loo paberist vormi.


































Tunni refleksioon:
Tundus, et õpilastele meeldis powerpointi esitlus paberkunsti kohta. Kuid nad ise ei teinud suure innuga seda ülesannet. Ma oleks pidanud kohe alguses ütlema, et ka tunnitöö eest saab hinde, sest paljud noormehed ei viitsinud suurt midagi katsetada ja hea kui nad ühe vormigi tegid. Samuti oli neil raske aru saada, mis on kahemõõtmeline ja mis on ruumiline. Oleksin pidanud ka rohkem aega jälgima ja andma neile ajapiirangud. Et teatud aja jooksul peab nii mitu kujundit valmis olema ja nendest valime parima, mida nad hakkavad dubleerima. Ja et kui nii mitu kujundit valmis pole, siis hinne langeb. Oleksin rohkem pidanud kontrollima tundi ja aega.
Võib-olla oleksime pidanud enne seda ülesannet tegema õpilastega ka mingi kompositsiooni alase ülesande, et nad õpiksid rohkem kompositsiooni põhimõtteid. Antud ülesande puhul esines neil raskusi kompositsiooni loomisega pabervormidest. Lõppkokkuvõttes,  pärast suuri pingutusi tulid neil aga ilusad ja korrektselt valminud tööd välja.



No comments:

Post a Comment