Sihtgrupp:
7. klass
Maht:
2x45 min
Teema:
Puzzle Munchi „Karje“-st
Eesmärk:
Õpilased õpivad proportsioonisuhteid. Õpilased õpivad kasutama erinevaid
tehnikaid.
Ülesanne:
Õpilased
saavad loosi teel ühe tüki katkilõigatud Munchi tööst „Karje“. Seda motiivi
peavad nad oma paberil suurendama ning üritama võimalikult hästi järgi teha.
Tehnika, milles ta seda järgi teeb, saab õpilane samuti loosiga. Loosivalikus
on neli erinevat tehnikat: kollaaž, viltpliiatsid, õlipastellid, must-valge
tehnika. Kui õpilased saavad töö valmis, kleebitakse need ruudud suurele
paberile ning pannakse sedaviisi töö kokku.
Väljundid:
Õpilane oskab luua teose, mis jäljendab
võimalikult täpselt algpildi proportsioone ja värve.
Õpilane oskab kasutada ette antud tehnikat, et
jäljendada võimalikult täpselt algpilti.
Põhimõisted:
-
Õppematerjalid:
http://www.moma.org/visit/calendar/exhibitions/1330
(E. Munchi maalist „Karje“)
http://www.notablebiographies.com/Mo-Ni/Munch-Edvard.html
(Väike ülevaade E. Munchi elust)
Naess, A. (2009). Munch: elulugu. Tallinn: Tänapäev
Meetodid: individuaaltöö
Tunni
käik:
Häälestusfaas:
Tervitan õpilasi. Tutvustan õpilastele tunni teemat.
Räägin Munchi maalist „Karje“.
Selgitan õpilastele lahti tunni ülesande. Jagan
loosiga maalitükke, tehnikaid, pabereid. (15 min)
Õppimisfaas:
Õpilased alustavad tööd. Vajadusel juhendan. (65
min)
Refleksioonifaas:
Kui õpilased on tööd valmis saanud, kleebime nad
suurema aluse peale ja aruteleme nende tööde üle, mis õpilased tegid. (10min)
Kodune
töö:
puudub
Vahendid:
ajakirjad, ajalehed, 21x26,8cm suuruses paberid, maalitükid, viltpliiatsid,
õlipastellid, harilik pliiats, liimipulk, kustutuskumm.
Hindamiskriteeriumid:
Lävendid
Väljundid
|
5
|
4
|
3
|
2
|
Õpilane oskab luua teose, mis jäljendab võimalikult
täpselt algpildi proportsioone ja värve.
|
Õpilane on loonud teose, mis jäljendab väga
täpselt algpildi proportsioone ja värve.
|
Õpilane on loonud teose, mis jäljendab peaaegu
täpselt algpildi proportsioone ja värve.
|
Õpilane on loonud teose, mis jäljendab osaliselt
algpildi proportsioone ja värve.
|
Õpilane ei ole loonud teost.
|
Õpilane oskab kasutada ette antud tehnikat, et
jäljendada võimalikult täpselt algpilti.
|
Õpilane on loonud teose, kasutades etteantud
tehnikat võimalikult mitmekülgselt, jäljendades algpilti võimalikult
tõetruult.
|
Õpilane on loonud teose, kasutades etteantud
tehnikat mitmekülgselt, jäljendades algpilti enam-vähem tõetruult.
|
Õpilane on loonud teose, kasutades etteantud
tehnikat, jäljendades algpilti osaliselt.
|
Õpilane ei ole loonud teost.
|
Tunni
refleksioon:
Tund läks enam-vähem hästi. Osadele õpilastele ei
meeldinud see tehnika, mis naid said. Nad oleksid tahtnud ise tehnikat valida. Hiljem,
vaadates, kuidas nad hakkama said, mõtlen, et oleksin pidanud kõigile ikka sama
tehnika andma. Kollaaž tundus kõige vastumeelsem nende jaoks. Tundus, et
õlipastellidega õnnestus see töö kõige paremini. Ainult, et õlipastellidega
tegid nad natuke kiirustades ja ei jälginud päris täpselt proportsioone.
Oleksin võib-olla rohkem seletama, et nad jälgiksid
proportsioone ja värve täpsemalt. Ma küll ütlesin, et ma hindan seda, kui hästi
nad on kopeerinud ja suurendanud proportsioone ja värve. Osad alustasid juba
kiiresti pihta ja ei jälginud proportsioone ja värve üldse ning pärast oli
raske juba muuta seda tööd. Kui lastagi neil õlipastellidega teha, siis pigem
öelda neile, et nad enne teeksid harilikuga õrnalt jooned ette.
Kuna ma sain nendega 3 tundi, siis see oli liiga
pikk aeg nende jaoks. Oleks piisanud kahest tunnist. Lasin õpilastel ka mõõta
ja joonestada alusmaal, kuhu nad saavad kleepida neid. Seda ei tahetud ka eriti
entusiastlikult teha, mõõtmine tuli viltune ja lõpuks me ei jõudnudki tööde
kleepimiseni.
Oleksin pidanud ka nad numbrite järjekorras istuma
panema, et nad saaksid proovida ja vaadata üksteise töid, kui hästi nad kokku
lähevad, kuna hiljem kokku pannes neid, tuli välja, et nad ei ühti väga. Samuti
oleks aidanud, kui ma oleksin projektori abil näidanud tahvlile selle maali
pilti. Siis nad oleksid paremini näinud, millisest kohast on õpilase tükk
pärit.
No comments:
Post a Comment