Sunday, December 9, 2012

6.klass. Kubistlik kitarrimängija kollaažitehnikas.


Kubistlik kitarrimängija kollaažitehnikas.
Sihtgrupp: 6. klass
Maht: 1x45 min
Teema: Kubistlik kitarrimängija kollaažitehnikas
Eesmärk: Tutvustada õpilastele kubismi. Et õpilased oskaksid kubistlikku teost ära tunda ning oskaksid ka ise luua kubistlikku teost.
Ülesanne: Õpilastele antakse valida üks paberi peale kantud inimese figuur ja kitarr. Seejärel peavad õpilased need taustast välja lõikama. Kui see on tehtud, peaksid nad figuuri ja kitarri erinevateks osadeks katki lõikama ning paberi peal uue kubistliku kompositsiooni moodustama nendest. Kui uus kompositsioon on kleebitud aluspaberile, siis joonistavad õpilased õlipastellidega taustale erinevaid geomeetrilisi kujundeid. Kuid nad peavad silmas pidama, et kasutaksid samu värve, mis on esindatud ka figuuril ja kitarril (hallikad, beežikad, pruunikad toonid).
Väljundid:  Õpilane oskab etteantud kujutisi kubistlikuks kompositsiooniks komponeerida.
Õpilane oskab kujutada erinevaid geomeetrilisi kujundeid.
Põhimõisted: kubism, geomeetriline kujund.
Õppematerjalid: Kangilaski, J. (2005). Kunstikultuuri ajalugu. Postimpressionismist uue meediani. Tallinn: Kunst.
Meetodid:  loeng, individuaaltöö
Tunni käik:
Häälestusfaas:
Tervitan õpilasi. Tutvustan õpilastele tunni teemat. Tuletame meelde eelmises tunnis õpitud kubismi omadused ja näitan pilte erinevatest kitarrimängijatest, mida on kujutatud kubistlikuna. Selgitan ülesande neile lahti. (10min)
Õppimisfaas:
Õpilased võtavad vajaminevad materjalid ning alustavad tööd. Jälgin õpilaste tööd ning annan vajadusel nõu. (30min)
Refleksioonifaas:
Kui õpilased on tööd valmis saanud, siis vaatleme üksteise töid ning hindame neid. (5min)
Kodune töö: puudub
Vahendid:  a4 paber, õlipastellid, inimese figuurid paberil, kitarrid paberil, käärid, liim.
Hindamiskriteeriumid:
Lävendid
Väljundid
5
4
3
2
Õpilane oskab etteantud kujutisi kubistlikuks kompositsiooniks komponeerida.
Õpilane komponeerib etteantud kujutised kubistlikuks kompositsiooniks. Kubistlik kompositsioon on väga korrektselt ja meisterlikult kokku kombineeritud.
Õpilane komponeerib etteantud kujutised kubistlikuks kompositsiooniks. Kubistlik kompositsioon on enamasti korrektselt kokku kombineeritud.
Õpilane komponeerib etteantud kujutised kubistlikuks kompositsiooniks, kuid sellel esineb korrektsusvigu.
Õpilane ei komponeeri etteantud kujutisi kubistlikuks kompositsiooniks.
Õpilane oskab kujutada erinevaid geomeetrilisi kujundeid.
Õpilane kujutab vähemalt kolme erinevat geomeetrilist kujundit. Kujundid on korrektselt kujutatud ning korralikult seest värvitud.
Õpilane kujutab vähemalt kolme erinevat geomeetrilist kujundit. Kujundite kujutamisel esineb mõningaid korrektsusevigu ning kujundid pole väga korralikult seest värvitud.
Õpilane kujutab vähemalt kahte erinevat geomeetrilist kujundit. Kujundid pole korrektselt kujutatud ning seest korralikult värvitud.
Õpilane ei kujuta erinevaid geomeetrilisi kujundeid.
















Tunni refleksioon:
Tund läks hästi. Lastele meeldis inimese figuuri tükeldada ja nad olid väga elevil sellest. Huvitavad tööd tulid välja.



No comments:

Post a Comment