Sihtgrupp:
6. klass
Maht:
2x45 min
Teema:
Jõuludekoratsioon „Lumehelves“
Eesmärk:
Õpilane arendab oma käelist tegevust. Õpilane oskab teha paberist ruumilist
kaunistust.
Ülesanne:
Õpilased võtavad ettevalmistatud paberid (Lisa 1). Need ettevalmistatud paberid
murravad nad diagonaalselt pooleks, et tekiks kolmnurk. Sellele kolmnurgale on
ette joonistatud sisselõike kohad, mille peavad õpilased kääridega katki
lõikama. Kui sisselõiked on lõigatud, avavad õpilased selle kolmnurga, et
tekiks nelinurk. Seejärel võtavad õpilased kõige seesmise ruudukese lahtistest
tippudest kinni ning kleebivad need üksteise külge. Suuruselt järgmise seesmise
ruudukese tippudest võetakse teiselt poolt kinni ning kleebitakse üksteise
külge. Ja niimoodi kordamööda kleebitakse ühelt poolt ja teiselt poolt nende
ruudukeste tipud kinni. Sellest saab üks õieleht. Õpilased teevad kuus sellist
õieleht ning kleebivad pärast liimiga need üksteise külge, et tekiks suur õis.
Väljundid:
Õpilane oskab luua paberist ruumilist kaunistust.
Põhimõisted:-
Õppematerjalid:
http://howaboutorange.blogspot.com/2006/12/lacy-snowflake-tutorial.html
lumehelbe tegemise õpetus
Meetodid:
individuaaltöö
Tunni
käik:
Häälestusfaas:
Tervitan õpilasi. Tutvustan õpilastele tunni teemat,
eesmärke ja ülesannet. Õpilased võtavad vajaminevad materjalid ning teeme
esimese õielehe koos etapiliselt valmis. (15min)
Õppimisfaas:
Õpilased teevad iseseisvalt 6 õielehte valmis ning
liimivad nad ka kõik kokku üheks õieks. Õpilased valmistavad ka teise õie. (65min)
Refleksioonifaas:
Kui õpilased on lumehelbed valmis saanud, asetame
nad lauale, vaatleme neid ja ka hindame tööd ära. (10min)
Kodune
töö:
puudub
Vahendid:
ettevalmistatud ruudukujulised paberid, käärid, liimipulk, klammerdaja.
Hindamiskriteeriumid:
Lävendid
Väljundid
|
5
|
4
|
3
|
2
|
Õpilane oskab luua paberist ruumilist kaunistust.
|
Õpilane loob paberist ruumilise kaunistuse. Kaunistus
on valmistatud väga korrektselt- see on paberist väga korralikult välja lõigatud
ning kokku kleebitud. Tööl ei esine liimimisjälgi.
|
Õpilane loob paberist ruumilise kaunistuse.
Kaunistus on valmistatud üsna korrektselt- see on paberist enam-vähem
korralikult välja lõigatud ning kokku kleebitud. Tööl esineb väheselt liimimisjälgi.
|
Õpilane loob paberist ruumilise kaunistuse.
Kaunistus pole paberist korrektselt välja lõigatud ning kokku kleebitud. Tööl
esineb liimimisjälgi.
|
Õpilane ei loo paberist ruumilist kaunistust.
|
Tunni
refleksioon:
Tund läks enam-vähem hästi. Võib-olla ülesande
seletamist oleksin pidanud rohkem harjutama ja läbi mõtlema hoolikamalt, kuidas
kõige lihtsamalt seda ülesannet õpilastele arusaadavaks teha. See oli natuke
segane mul ja neil oli raske aru saada täpselt, mida ma mõtlesin.
Õpilased olid natuke kurvad, et nad
peavad kooli jaoks need tegema. Oleks võinud teha nii, et ühe teevad kooli
jaoks ja ühe enda jaoks koju. Kuna see ülesanne oli väga käsitöö põhine, ehk
nad pidid tegema seda, mida neile anti teha ja nad ei saanud loomingulisust
rakendada, siis peaks mõtlema sellega seoses ka mingi loomingulise ülesande.
Õppejõud soovitas nt pildistada neid erinevate nurkade alt, erinevaid varje ja
valgust püüda vms.
No comments:
Post a Comment