Sunday, December 9, 2012

5. klass. Ruumiline jõulukaunistus paberist.



Ruumiline jõulukaunistus paberist
Sihtgrupp: 5. klass
Maht: 2x45 min
Teema: Ruumiline jõulukaunistus paberist
Eesmärk: Õpilane õpib, kuidas tasapinnalisest paberist ruumilist kaunistust teha. Õpilane arendab oma käelist oskust.
Ülesanne: Õpilane murrab a4 suuruses paberi kokku ning avab uuesti paberi. Seejärel lõikab ta murdejoont järgides paberi pooleks. Need lõigatud paberipooled murravad nad veel omakorda pooleks ning lõikavad uuesti murdejoont järgides paberid pooleks. Nendest kahest paberist tuleb neli paberit, mille õpilased uuesti kokku murravad. Ja täpselt samamoodi toimivad õpilased veel kahe a4 suuruses paberiga nii, et neid pabereid tuleb lõpuks 12 tükki. Nendest tükkidest hakkavad õpilased ruumilist kuupi kokku liimima. Alguses liimivad õpilased 4ja tükki kasutades põhja, seejärel 4st tükist nö postid ja selle peale veel 4st tükist pealise. Kui see on tehtud, meisterdavad õpilased lumehelbe, mille kinnitavad niidiga kuubi sisse. Niit on nii pikk, et selle abil saab neid kaunistusi üles riputada.
Väljundid:  Õpilane loob ruumilise kuubiku.
Õpilane oskab paberist lumehelvest teha.
Põhimõisted: -
Õppematerjalid: http://artwithmrssmith.blogspot.com/2011/03/3d-cubes.html (Ruumilise kuubiku tegemise õpetus)
Meetodid:  individuaaltöö
Tunni käik:
Häälestusfaas:
Tervitan õpilasi. Tutvustan õpilastele tunni teemat. Selgitan ülesannet ning teeme esimesed etapid kõik koos. (15 min)
Õppimisfaas:
Õpilased alustavad tööd. Vajadusel juhendan. (65 min)
Refleksioonifaas:
Kui õpilased on tööd valmis saanud, paneme tööd kõik nähtavale, vaatleme neid ja hindame tööd ära. (10min)
Kodune töö: puudub
Vahendid: a4 suuruses paber, käärid, liim, niit, nõel.
Hindamiskriteeriumid:
Lävendid
Väljundid
5
4
3
2
Õpilane loob ruumilise kuubiku.
Õpilane on loonud väga korralikult ruumilise kuubiku. Kuubiku küljed on sirged ning kuubiku külgede vahel on 90 kraadi.
Õpilane on loonud ruumilise kuubiku. Kuubiku küljed on sirged ning enamik kuubiku külgede vahel on 90 kraadi.
Õpilane on loonud ruumilise kuubiku. Kuubiku küljed pole sirged ning poolte kuubiku külgede vahel pole 90 kraadi.
Õpilane pole loonud ruumilist kuubikut.
Õpilane oskab paberist lumehelvest teha.
Õpilane on loonud unikaalse lumehelbe, mille ääred on sirgelt lõigatud. Lumehelves on kinnitatud korralikult kuubiku sisse.
Õpilane on teinud paberist lumehelbe, kuid sellele lumehelbel on mõned puudused. Lumehelves on kinnitatud kuubiku sisse.
Õpilane on teinud paberist lumehelbe, kuid sellel esinevad puudused. Lumehelves on halvasti kinnitatud kuubiku sisse.
Õpilane ei tee paberist lumehelvest.













Tunni refleksioon:
Tund läks hästi. Tegime koos etapiliselt kuubiku postid valmis. Tundus, et kõik said aru, mida tegema peab. Kuubiku kokku kleepimine paistis neile samuti meeldivat. Tööga said kõik hakkama ja mingeid suuri probleeme ei esinenud.  Ainus, mis minu poolt tegemata jäi, oli tagasiside andmine õpilastele. Kuna paljud õpilased vajasid abi, polnud mul kahjuks aega teistele tagasisidet anda.




No comments:

Post a Comment